Tabata.pl

Intensywny Trening Interwałowy

Odżywki na masę mięśniową

Jeśli zależy nam na szybkim wzroście masy mięśniowej to warto spróbować włączyć do swojej diety odpowiednie odżywki na budowanie masy. Lista odżywek i suplementów wspomagających przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej ułożona przez doświadczonego trenera kulturystyki jest następująca.

odzywki-na-mase-miesniowa

1. Odżywka wysokobiałkowa – zawartość białka waha się w przedziale 70-95%. Jest to wyizolowany koncentrat białkowy, najczęściej spotykany w postaci proszku, stworzonyy w oparciu o wysokiej jakości białka pokarmowe. Regularne stosowanie odżywek białkowych zapobiega katabolizmowi czyli rozpadowi mięśni, reguluje przemiany metaboliczne ustroju, znacznie wspomaga przyrost siły i masy mięśniowej oraz nawet pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej.

2. Odżywka węglowodanowo – białkowa, tzw. „gainer” – dobre odżywki zawierają od 15-40% białka, a zwykle stosunek białek do węglowodanów wynosi 1 do 4 lub 1-3. Stosowane najczęściej w celu przyrostu masy ciała. Dla bardzo szczupłych osób mogą okazać się niezbędne dla wspomagania treningu siłowego.

3. Odżywka węglowodanowa tzw. “carbo” – odżywki takie zawierają około 90% węglowodanów oraz pełen kompleks witamin i minerałów. Są świetnym źródłem szybko uwalnianej energii najczęściej stosowane po treningu, aby uzupełnić deficyt kaloryczny.

4. Aminokwasy rozgałęzione, tzw. „BCAA” – są to aminokwasy o działaniu antykatabolicznym i anabolicznym. Należą do nich – leucyna, izoleucyna i walina. BCAA zapobiegają rozpadowi białka w tzw. fazie katabolicznej występującej podczas każdego treningu, stymulują układ hormonalny oraz wspomagają w przyroście siły i masy mięśni.

5. Kreatyna – dobry suplement powodujący wzrost wydolności, wytrzymałości oraz siły i masy mięśniowej. Dobrze wpływa na intensywność i wzrost wykonywanych ćwiczeń, regeneruje energię w komórce mięśniowej zapobiegając efektowi katabolicznemu. Jej działanie jest od dawna doceniane i jest szeroko stosowana.

6. Probolan – suplement na przyrost masy mięśniowej, wytrzymałości, siły i motywacji. Idealna odżywka przedtreningowa, spala tłuszcz i buduje mięśnie. Na efekty nie trzeba długo czekać, podobnie jak w przypadku kreatyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *