odchudzanie

Czy trening Tabata odchudza? Jeżeli próbowałeś różnych diet i treningów, ale wciąż szukasz najlepszych ćwiczeń na odchudzanie, to właśnie Tabata Trening może być tym, czego naprawdę potrzebujesz, by skutecznie się odchudzić, spalić tłuszcz, wyrzeźbić mięśnie i poprawić kondycję.

Jeśli już intensywnie ćwiczysz, to dodanie trenigu Tabata w dni wolne od innej aktywności może skutecznie przyspieszyć odchudzanie i sprawić, że znacznie szybciej zobaczysz efekty. Tym bardziej jeżeli są to treningi typowo aerobowe jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze itp.

Jeśli jesteś początkujący też możesz spróbować czy dasz radę podołać temu sposobowi treningu.

Ta nie jest magiczny sposób na odchudzanie. Badania potwierdzają, że taka forma treningu pozwala spalać kalorie nie tylko podczas treningu, ale jeszcze długo po jego zakończeniu nawet do 48 godzin, dzięki efektowi „afterburn”. Metoda ta została opracowana zmyślą o japońskich sportowcach przygotowujących się do olimpiady i została pozytywnie przetestowana. Skoro trening Tabata działa na wytrenowanych sportowców, tym bardziej działa na zwykłych trenujących.

Co więcej trening ten wymaga tylko chęci do ćwiczeń gdyż możemy go wykonywać wszędzie nawet w domu i nie potrzebujemy na to dużo czasu ani żadnego sprzętu. Szerzej opisaliśmy na czym polega ten trening tutaj.